Mrazák – proces stěhování potravin by měl začít právě zde. Výhodné je, pokud o přestěhování rozhodnete v předstihu několika týdnů, od prvopočátku totiž můžete postupně vybalovat potraviny z mrazáku a ujídat je, aby již pár dnů před samotnou akcí byl mrazicí box zcela vyprázdněný. Rozhodně se nestěhujte s plným mrazákem, takové potraviny by pravděpodobně přišly k úhoně a navíc by mohla cestou z mrazáku vytékat odmražená tekutina.
Chladnička – chladnička by se také měla stěhovat vyprázdněná a vhodné je ji ještě před stěhováním v Praze 6 stehovani-mamut.cz odmrazit a vysušit, aby ji na novém místě bylo možno ihned uvést do provozu. S vyprazdňováním chladničky to však bývá snazší, protože některé potraviny lze převést bez úhony, zvláště v chladném období roku, kdy bez problémů přežijí i stěhovací jízdu na delší vzdálenost. Důležité ovšem je, mít na ně vhodné nádoby, např. plastové přepravky, dózy nebo koš na prádlo.
Trvanlivé potraviny – výhodou trvanlivých potravin je skladování při pokojové teplotě, tedy možnost zabalit je v dostatečném předstihu před stěhováním. Patří sem zejména mouka, cereální vločky, rýže, pohanka, jáhly, kukuřičné lupínky, ořechy a semínka, sušené ovoce, těstoviny, koření, pudinky, prášky do pečiva, strouhanka, trvanlivé mléko, konzervy, rostlinné oleje, sterilovaná krájená a pasírovaná zelenina, džusy, sirupy, džemy a balené vody. Toto vše bez problémů zabalíte do kartonových krabic, dbejte ovšem na to, abyste nepoškodili zejména skleněné či plastové obaly. Využít k tomu můžete např. osvědčenou bublinkovou fólii.
Krmiva pro zvířata – granulovaná krmiva pečlivě zabalte tak, aby dovnitř pytlů nepronikala vlhkost. Přelepte otvory v pytlích lepicí páskou a pytle vložte do kartonové krabice. Můžete tu uplatnit i sáčky či pytle s uzavíracím zipem. Krmiva v konzervách či kapsičkách se mohou skladovat i při pokojové teplotě, ale vyvarujte se příliš vysokým teplotám, tedy zejména, aby nebyly masité konzervy vystaveny přímému slunečnímu záření.