Každá namáhaná součástka se může pokazit, ať už se jedná o stroje a zařízení, spotřební elektroniku, domácí spotřebiče nebo automobily. Výjimkou není ani sportovní náčiní, na něž působí fyzikální síly, všechny výrobky navíc přirozeně stárnou a opotřebovávají se.
Pro trampolíny rovněž platí stejná pravidla, dodržovat bychom měli zvláště ta bezpečnostní, a dbát na své vlastní zdraví by se mělo stát nejvyšší prioritou. Pokud dojde k poškození některého z dílů, je třeba jej buď opravit, nebo vyměnit za nový. Proto jsou také v běžném sortimentu prodejců náhradní díly na trampolínu.
Kryty pružin – jeden z nejdůležitějších ochranných prvků všech typů trampolín, malých i velkých průměrů. Vyrábí se z fólie z kvalitního a odolného PVC, případně z polyuretanu, změkčené molitanovou vrstvou. Spodní díl musí být prodyšný a musí propouštět vodu, aby skrze materiál protékala za deště. Na kvalitě provedení výrobku velmi záleží vzhledem k tomu, že při dopadu cvičence dochází ke kontaktu s pružinami, a ty mohou časem samotný kryt poškodit.
Ochranné sítě – zhotovují se z tkané síťoviny, obvykle z polypropylenu, a jsou opatřeny návleky na obvodové trubky z PVC nebo nylonu. Návleky by měly být vyztuženy textilií a musí odolávat náporu při dopadu, proto je důležité, aby nešlo o levný obyčejný polyetylen, který se po několika měsících rozpadne. Informujte se proto včas u svého prodejce o kvalitě použitého materiálu.
Skákací plochy – poškodit se na trampolínách může opravdu vše, včetně pružin a dopadové plochy. Samotná plocha není pružná, jak se někteří lidé domnívají, její pružnost zajišťují obvodové ocelové pružiny. Plocha se zhotovuje z velmi hustě tkané polypropylenové sítě, většina těchto speciálních materiálů se do Evropy dováží ze zámoří. Životnost těchto výrobků je velmi vysoká a k poškození obvykle dochází nedbalostí nebo nevhodným využíváním, např. protržením ostrým předmětem, neopatrností při zazimování a skladování atp.